Przed zawarciem umowy o świadczenie pomocy prawnej dokonamy wstępnej analizy prawnej każdej sprawy. Jeżeli Państwa sprawa wymaga poniesienia opłat i wydatków sądowych związanych z udziałem w postępowaniu sądowym przedstawimy Państwu symulację kosztów, które wiążą się z wdaniem w spór sądowy i jego dalszym przebiegiem.
Dbamy o dotrzymanie terminów ustalonych z Klientem. Wiemy, jak ważna dla sprawnego funkcjonowania podmiotu jest terminowość działania radcy prawnego.
Stosownie do oczekiwań Klienta przekazujemy sprawozdania o zaawansowaniu sprawy, aby miał on pełną wiedzę o sposobie i etapie jej załatwiania.
Po zakończeniu sprawy, dokonamy dokładnego rozliczenia jej kosztów oraz wydamy na Państwa życzenie całość dokumentacji związanej z jej prowadzeniem.
Świadczone przez kancelarię usługi charakteryzuje najwyższa jakość i profesjonalizm, ale również i niewygórowane wynagrodzenie, adekwatne do sytuacji finansowej Klientów. Każdy Klient może mieć wpływ na indywidualne ukształtowanie wynagrodzenia należnego radcy prawnemu za świadczoną na jego rzecz pomoc prawną, jak i na sam wybór formy systemu rozliczeń.
Wysokość wynagrodzenia lub sposób jego ustalania co do zasady jest ustalana przed przystąpieniem do świadczenia pomocy prawnej. Wysokość honorarium jest ustalana z uwzględnieniem koniecznego nakładu pracy, wymaganej specjalistycznej wiedzy, doświadczenia, stopnia trudności i złożoności sprawy, jej precedensowego lub nietypowego charakteru, miejsca i terminu świadczenia usługi lub innych szczególnych warunków wymaganych przez klienta, odpowiedzialności wiążącej się z prowadzeniem sprawy, utraty lub ograniczenia możliwości pozyskania innych klientów oraz rodzaju więzi z klientem.
koszt udzielenia porady prawnej jest ustalany ryczałtowo z góry w zależności od stopnia skomplikowania sprawy. W przypadku zlecenia prowadzenia sprawy przed sądem wynagrodzenie za poradę prawną jest zaliczane w poczet wynagrodzenia za dalsze prowadzenie sprawy.
w ramach wynagrodzenia za prowadzone postępowanie sądowe ustalana jest z Klientem stała kwota wynagrodzenia ryczałtowego, która obejmuje wynagrodzenie za reprezentowanie na poszczególnych rozprawach, jak również przygotowywane w toku postępowania pisma procesowe.
ten system rozliczeń jest skierowany głównie do przedsiębiorców i przewiduje stałą, miesięczną kwotę wynagrodzenia. Korzyścią wyboru systemu ryczałtowego jest optymalizacja kosztów Klienta w sytuacji stałego, cyklicznego występowania spraw kierowanych do profesjonalnej obsługi prawnej. Końcowe rozliczenie wszystkich obsługiwanych w ramach systemu ryczałtowego spraw Klienta w danym miesiącu będzie niższe niż w przypadku wyboru systemu wynagrodzenia ryczałtowego za prowadzenie pojedynczej sprawy.
tzw. success fee, proponowana w ramach tego systemu forma rozliczenia obejmuje ustaloną z Klientem kwotę wynagrodzenia ryczałtowego oraz dodatkowe honorarium za pomyślny wynik sprawy.